تناقض عجیب دیدگاه سید صادق شیرازی درمورد سب و فحش با روایات ائمه اطهار علیهم السلام
۰۴ دی ۹۶ ، ۰۸:۲۹
۵ نظر اشتراک گذاری

تناقض عجیب دیدگاه سید صادق شیرازی درمورد سب و فحش با روایات ائمه اطهار علیهم السلام

مقالات و استنادات پرده اول:
سخنرانی صادق شیرازی درمورد سب بر دشمنان اهل بیت(ع):
« میگه ما نباید سب بکنیم، کجا قرآن گفته ما نباید سب بکنیم؟ کجا به نحو مطلق گفته؟ این تدلیس ابلیس چجوریه دیگه. تو خود قرآن سب نیست؟ کدومتون بلدید، “عتل بعد ذلک زنیم” این قرآنه یا نه؟ سبه یا نه؟ یعنی قرآن برخلاف خودش گفته؟ قرآن گفته سب نکنید خود قرآن سب میکنه؟ “ولدالزنا” سب هست یا نه؟ “بی پدر” سب هست یا نه؟ امام حسین(ع) روز عاشورا نگفتن “بی پدر پسر بی پدر” اینم که گفته ولاتسبوا الذین یدعون من دون الله.. منظورش بت هاست نه آدم ها.»

پرده دوم:
نظر امامان شیعه در مورد سب و فحش
1-  از حضرت صادق علیه ‏السلام سؤال کردند؛ این حدیث پیغمبر صلی ‏الله‏ علیه‏ و ‏آله که فرمود : شرک مخفی ‏تر است از راه رفتن مورچه بر سنگ صاف در شب تاریک است به چه معنی است؟ حضرت فرمود : مؤمنین سب می‏کنند معبودات مشرکین را و این سبب می‏شود که آن‏ها خداوند را سبّ  کنند . این مؤمن ، شریک شده در سبّ خداوند با آن کافر مشرک چون سبب شد که او سب را شروع کند. بعد حضرت تمسک به این آیه فرمودند ولاتسبوا الذین..
[منبع] مجمع البیان : ج3 ، ص537 ؛ تفسیر البرهان : ج3 ، ص83 ، ح1 ؛ تفسیر قمی : ج1 ، ص219 و وسائل الشیعة : ج16 ، ص254 ، ح3 .


2- شخصی از اصحاب امیر المؤمنین علیه ‏السلام را مار گزید. حضرت در مقام بیان سبب گزیدن مار فرمودند: تو نزد فلان شخص گردنکش بودی که قنبر غلام من وارد شد، تو او را بسیار احترام گذاردی و برای او قیام کردی. آن شخص گردنکش علت احترام تو را پرسید و تو گفتی : چون غلام علی است او را احترام کردم. این سبب شد که آن ملعون قنبر را بسیار آزار رساند و در مقام اذیت به من هم برآمد.
[منبع] سفینة البحار : ج2 ، ص563 ؛ به نقل از تفسیر العسکری علیه ‏السلام : ص588 .

3- امام رضا علیه السلام احادیثی را که نسبت به دشمنان اهل بیت علیهم السلام صریحا دشنام داده‌اند، ساخته و پرداخته‌ی مخالفانشان می‌دانند:
 ... ای ابن ابی محمود! مخالفین ما سه نوع خبر در فضایل ما جعل کردند: کوتاهی در حق ما، تصریح به بدی‌های دشمنان ما، و دشنام به آن‌ها وقتی مردم اخبار غلو آن دسته را می‌شنوند، ما را تکفیر می‌کنند و می‌گویند: شیعه قایل به ربوبیت ائمه خود می‌باشد.و وقتی کوتاهی در حق ما را می‌شنوند، به آن معتقد می‌شوند. و وقتی بدی‌های دشمنان ما و دشنام به ایشان را می‌شنوند ما را دشنام می‌دهند. حال آنکه خداوند می‌فرماید:و لا تسبّوا الذین یدعون من دون الله فیسبّوا الله بغیر علم ای ابن ابی محمود! وقتی مردم به چپ و راست می‌روند تو ملازم طریقه‌ی ما باش، زیرا هرکس با ما همراه باشد، ما با او همراه خواهیم بود، و هرکس از ما جدا شود ما نیز از او جدا خواهیم شد...
[منبع] عیون اخبار الرضا،‌ ج1، ص304

4- صاحب تفسیر اطیب البیان ذیل همین آیه «ولاتسبّوا...» می‌گوید: سبّ اعداء دین، اگر موجب سبّ آن‌ها به مقدسات دین شود،‌ حرام است و این باعث می‌شود ما در گناه آن‌ها شریک شویم.
[منبع] اطیب البیان، ج5، ص167
چاپ این مقاله

نظرات (۵)

 1. گرافیست ارشد
  سلام استاد دانش ، وبلاگ خیلی زیبا و متفاوتی دارید ، مطالبتون هم خوبه ، انشاالله موفق باشید .
  http://GraphicMaster.blog.ir
  اگر دوست داشتید وبلاگ ما رو هم دنبال کنید ، با سپاس .
  • ۱۴ دی ۹۶، ۰۰:۰۷
   سلام
   نظر لطفتونه
   انجام شد//
 2. گرافیست ارشد
  سپاسگزار واقعا لطف کردید :)
  انشاالله همیشه موفق باشید .
 3. مقلد آیت الله وحید
  مقلد آیت الله وحید ۰۴ فروردين ۹۷ ، ۱۵:۴۴
  سلام علیکم
  میگم اگه سب به طور مطلق حرامه اَعُوذُ بِاللهِ مِنَ الشَّیطانِ الرَّجیم که اول قرآن معمولا میگیم چی میگه این وسط
  خب چرا به بت شیطان پرستا فحش میدی😂😂😂😂😂😂😂😂
  به بت فحش ندید
  ا حواسم نبود
  مرگ بر آمریکا چیه دیگه😂😂😂😂
  چرا به بت فحش میدید
  • ۴ فروردين ۹۷، ۱۹:۰۹
   برادر بزرگوار سلام
   هارون علیه السلام در غیاب حضرت موسی ع با سامری و رواج گوساله پرستی تنها بخاطر عدم تفرقه و اختلاف بنی اسراییل مبارزه نکرد و سکوت کرد. اما حضرت موسی ع به محض برگشتن از کوه طور سامری رو مجازات کرد و گوساله ش رو خرد کرد و به دریا ریخت و به تفرقه و اختلاف توجهی نکرد.
   هر دوی اونها پیامبران الهی بودند اما موقعیت های متفاوتشون باعث شد دو رویکرد متفاوت داشته باشند.
   شما نباید فحاشی و لعن علنی به خلفای دو میلیارد مسلمان سنی رو با لعن شیطان و شیطان پرستها یا مرگ بر آمریکایی که هدف اصلیش نابودی ادیان الهییه یکسان بدونید چون واقعا یکسان نیست.
   ممنون از توجهتون

 4. محمد

  شخصی به امیرالمؤمنین علیه‌السلام عرض کرد :
  من در کنار دوستی شما فلان کس را ـ نام یکی از دشمنان آن حضرت را ذکر کرد ـ
  نیز دوست دارم
  حضرت در جواب فرمودند :
  اکنون تو اعور (یک چشم) هستی که تنها فضایل ما را می‌نگری و به ما علاقه‌مندی
  باید چشم دیگر تو باز باشد تا به وسیله‌‌ آن رذایل دشمنان ما را نیز ببینی و به آنان بغض و کینه داشته باشی . لیکن این وضع دوام نمی‌یابد در آینده یا هر دو چشم خویش را از دست می‌دهی و کور می‌گردی یا چشم دیگرت نیز بینا می‌شود و بغض و کینه‌‌ دشمنان ما را نیز به دل خواهی گرفت.
  بحارالانوار، ج 27، ص  58

  قسمت آخر دعای امام صادق علیه السلام در تعقیب نماز

  پروردگارا! لعنت کن آن دو را، و دو دختران شان را، و هر کس را که به سوی آنها تمایل داشت، و مانند و شبیه آنها شد، و به مذهب آنها داخل شد، و به بدعت آنها ریاست یافت، لعنتی که بر هیچ قلبی خطور نکرده باشد و اهل جهنم از آن پناه ببرند.

  خداوندا! لعنت کن هر کس را که به گفته ی آنها دینداری و امرِ آنها را پیروی کند. [مردم را] به ولایت آنها دعوت و در کفرِ آنها شک کند، از اولین تا آخرین. 
  [سپس امام علیه السلام فرمود: ] پس از این دعا هر چه خواستی از خدا بطلب.
  مستدرک الوسائل و مستنبط المسائل، ج‏5، ص60
  بحار الأنوار (ط - بیروت)، ج‏83، ص59
  مهج الدعوات، 

  یک سوال که میشود از برادران عزیز وحدتی پرسید، آن است که: اگر روزی روزگاری در خاک آمریکا! این دولت شیعیان را دستگیر کند و به آنها ابلاغ کند که «از این پس ما شما را در محدودیت و آزار قرار خواهیم داد چون در کشورتان ایران دارند پرچممان را میسوزانند و هر روز میگویند: مرگ بر آمریکا» چه باید کرد؟!

   آیا شما عزیزان عقب نشینی میکنید و دست از تبری از آمریکا برمیدارید؟! و آیا از فردای آن روز پرچم آمریکا را ناز کرده و میبوسید؟! خب معلوم است که این اتفاق نمی افتد و اتفاقا نباید هم بیفتد! 
  آمریکا در هر حالی و در هر زمانی آمریکاست!

   الان سالهاست در بدترین حالت ممکن ما را تحریم کرده و شما از اولویتهای خود کوتاه نیامده اید!

   خب پس بفرمایید چگونه است که از ما توقع دارید کوتاه بیاییم! 

  ما تا میخواهیم توی یک هیئت عزاداری غاصبان حق آل الله را لعن و نفرین کنیم، ناراحت میشوید و میگویید: ای آقا صدای تان از جای گرم بلند میشود. بیایید بروید ببینید در فلان کشور چه بلایی بر سر شیعیان آورده اند! خب همانگونه که شما از «مرگ بر آمریکا» عقب نشینی نکردید و نخواهید و هزار البته حق هم دارید! به همان منطق و استدلال ما هم از «اللهم العن جبت و الطاغوت» عقب نشینی نخواهیم کرد و حق داریم.
   آن وحدتی که شما میان شیعه و سنی دنبالش هستید، سرانجامش تفرقه میان شیعیان است!

   ما نه لعن علنی میکنیم و نه سب علنی! اما تاریخ چه؟! آیا شما با روایت تاریخ هم مخالفید؟! این که تلویزیون بیاید و ماجرای شهادت حضرت فاطمه را طبق کتابهای خود سنی ها روایت کند هم ممنوع است؟! 

  تبری و بغض از دشمنان آل الله باید در دل مومن باشد وگرنه ایمانش کامل نیست. حالا لطفا به من بگویید کدام رسانه کدام مدرسه کدام روزنامه کدام تلویزیون کدام کتاب کدام آقای سخنران در کدام دانشگاه باید این بغض را توی دل بچه شیعه ها بکارد؟!

   اگر مبنای شما حذف این بغض از دل شیعیان و ایجاد مهربانی نسبت به دشمنان است که این عین مخالفت با مکتب آل الله است! 

  دانش آموز ابتدایی «مرگ بر آمریکا» را از معلم پرورشی اش یاد میگیرد، از تلویزیون و روزنامه یاد میگیرد، خب! تکلیف «مرگ بر دشمنان آل الله» چه میشود؟! تعطیل؟!

   لعن بر دشمنان کشور ما ابدالابدین است و مرگ بر دشمنان دین ما تا اطلاع ثانوی تعطیل!؟؟؟
   یا علی مدد
 5. احمد رضا
  آقای غیروحدتی
  درکتب اهل سنت آمده که دومی بارها اعتراف کرده اگر علی ( ع ) نبود من هلاک میشدم .یعنی حضرت علی علیه السلام وحدت را رعایت می کرده همین علی در قنوت نمازش دعای صنمی قریش میخونه ، آقا تابحال زیارت عاشورا خوندی زیارت عاشورا حدیث قدسی خود خدا وحدت رو رعایت کرده .

ارسال نظر

کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی

آغاز به کار شبکه اطلاع‌رسانی غدیریون


بسم الله الرحمن الرحیم
در راستای تجمیع فعالیت‌های سایبری علیه تشیع انگلیسی و اسلام آمریکایی
اولین پرتال و شبکه اطلاع‌رسانی با رویکرد معرفی سایت‌ها، وبلاگها و صفحات اجتماعی مرتبط با موضوعات تشیع انگلیسی و اسلام آمریکایی
افتتاح شد.

جنبش مبارزه با تشیع انگلیسی

امام خامنه ای
سید حسن نصرالله
آیت الله مکارم شیرازی
حسن رحیم پور ازغدی
آیت الله محسنی اراکی
حجت الاسلام ناصر رفیعی
دکتر علی اکبر رائفی پور
حجت السلام پناهیان
آیت الله روح الله قرهی