يكشنبه, ۲ مهر ۱۳۹۶، ۱۰:۵۳ ب.ظ

درباره سايت

آموزش مناظره با تشیع انگلیسی و اسلام آمریکایی

تشدید اختلافات در دنیای اسلام، ممنوع است. ما با رفتارهایی که بعضی از گروه‌های شیعه انجام میدهند که موجب اختلاف میشود، مخالفیم. ما صریحاً گفته‌ایم که با اهانت به مقدّسات اهل‌سنّت مخالفیم. یک عدّه‌ای از این‌طرف، یک عدّه‌ای از آن‌طرف، بر آتش دشمنی‌ها می‌افزایند و آنها را تشدید میکنند؛ خیلی‌هایشان هم نیّتهایشان نیّتهای خوبی است، لکن بصیرت ندارند. بصیرت لازم است؛ باید دید نقشه‌ی دشمن چیست. نقشه‌ی دشمن در درجه‌ی اوّل ایجاد اختلاف است. ما تشیّعی را که مرکز و پایگاه تبلیغاتش لندن است قبول نداریم؛ این تشیّعی نیست که ائمّه (علیهم‌السّلام) آن را ترویج کردند و آن را خواستند. تشیّعی که بر پایه‌ی ایجاد اختلاف، بر پایه‌ی تمهید و صاف‌کردن جادّه برای حضور دشمنهای اسلام است، این تشیّع، تشیّع نیست؛ این انحراف است. ما از کسانی که کمک به وحدت میکنند حمایت میکنیم، با کسانی که ضدّ وحدت عمل میکنند مخالفت میکنیم .
۱۳۹۴/۰۵/۲۶

امروز، هم در بین اهل سنّت، هم در بین شیعه، دستهایی در کار است برای اینکه اینها را از هم جدا کند؛ همه‌ی این دستها هم اگر جستجو کردید، میرسد به مراکز جاسوسی و اطّلاعاتی دشمنان اسلام؛ نه دشمنان ایران، نه دشمنان شیعه فقط؛ دشمنان اسلام. آن تشیّعی که ارتباط به ام‌آی‌شش انگلیس داشته باشد، آن تسنّنی که مزدور سی‌آی‌ای آمریکا باشد، نه آن شیعه است، نه آن سنّی است؛ هر دو ضدّ اسلامند.
۱۳۹۳/۱۰/۱۹

رژیم غاصب صهیونیست نفس راحتی خواهد کشید؛ این را خوب فهمیدند، درست فهمیدند؛ لذا از یک طرف گروه‌های تکفیری را به راه میاندازند که نه فقط شیعه را تکفیر کنند، بلکه بسیاری از فِرق اهل سنّت را هم تکفیر کنند؛ از آن طرف هم یک عدّه مزدور را به راه بیندازند که برای این آتش هیمه فراهم کنند، بنزین روی آتش بریزند؛ که میبینید، میشنوید، یا خبر دارید. وسائل ارتباط جمعی و رسانه در اختیار اینها میگذارند؛ در کجا؟ در آمریکا! در کجا؟ در لندن! آن تشیّعی که از لندن و از آمریکا بخواهد برای دنیا پخش بشود، آن تشیّع به درد شیعه نمیخورد.
۱۳۹۲/۶/۲۰

این را همه توجّه کنند؛ هم شیعه توجّه کند، هم سنّی توجّه کند؛ بازی دشمن را نخورند. آن تسنّنی که آمریکا از آن حمایت کند و آن تشیّعی که از مرکز لندن به دنیا صادر بشود، اینها مثل هم هستند؛ هر دوی آنها برادران شیطانند، هر دوی آنها عوامل آمریکا و غرب و استکبارند.
۱۳۹۴/۰۳/۱۴
سید علی خامنه ای

محبوب ترين ها

تصاوير برگزيده

پربحث ترين ها

شبکه هاي اجتماعي

حقیقت جنگ شیعه و سنی

ا

از نگاه بعضی شیعیان در غرب و شرق عالم هیچ دشمنی جز اهل‌سنت وجود ندارد و هیچ اختلافی هم به پای اختلاف شیعه و سنی نمی‌رسد.

به گزارش فتن ٬ این در حالی است که در طول تاریخ اسلام نه هیچ گاه ائمه شیعه به دشمنی با اهل‌سنت برخاستند و نه هیچ یک از آن بزرگواران به خاطر اختلاف مذهبی با اهل‌سنت به شهادت رسیدند و از همین رو هیچ کس نمی‌تواند ادعا کند که اختلاف نظر  ائمه شیعه با اهل‌سنت عامل شهادت آنان بوده است!

راست این‌که به جز امیرالمؤمنین علیه‌السلام، تمامی ائمه معصومین علیهم‌السلام توسط طاغوتها و حُکام باطلی به شهادت رسیدند که عنوان اسلام برای آنها تنها وسیله‌ای جهت رسیدن به دولت و خلافت بود.

این طاغوت‌ها برای حفظ و بقای حکومت خویش حاضر بودند هرکاری بکنند حتی اظهار تشیع! چنانچه همه می‌دانند که مأمون عباسی خلیفه‌ای بود که اظهار تشیع می‌نمود و خود را مرید اهل‌بیت علیهم‌السلام معرفی می‌کرد.  افزون بر این شهادت امیرالمؤمنین علی علیه‌السلام نیز توسط گروهی صورت گرفت که نگرش انحرافی آنان نسبت به تعالیم دین اسلام، فراتر از مباحث شیعه و سنی بود.

از دیگر سوی، امیرالمؤمنین علیه‌السلام نیز آن هنگام که خلافت مسلمانان را برعهده گرفتند اقدام به اصلاح مذهبی مردم نکردند و در مقابل عامه مسلمانان موضع‌گیری نداشتند، بلکه اولویت اولِ ایشان، طاغوت‌ستیزی و مبارزه با انحرافات رفتاری مسلمانان بود.

با این حال، متأسفانه همواره شیعیانی را دیده‌ایم که مقابله با افکار و رفتارهای طاغوت‌هایِ زمان خویش را ورود به سیاست تعریف می‌کنند و با این بهانه از آن سرباز می‌زنند، ولی در مقابل حاضرند تا با هرطاغوتی سر سازش داشته و در سایه حکومتش بر آتش جنگ شیعه و سنی بدمند.

از دیدگاه این عده اصولاً حکومت طاغوتی، دولتی است که جنگ شیعه و سنی را قبول ندارد، پس اگر حکومت و کشوری راه را برای مخاصمه مذهبی و جنگ شیعه و سنی باز گذارد، هیچ کدام از جنایت‌های آن دیده نشده و صد توجیه برای سکوت در مقابل جنایاتِ آنها دست و پا می‌شود، هرچند این دولتها،  دولت انگلیس یا آمریکا باشند. ولی اگر دولت و کشوری راه را بر جنگ شیعه و سنی ببندد، هر خطایش جنایتی بزرگ است که مقابله و دشمنی با آن را توجیه پذیر می کند، هرچند این کشور، ایران اسلامی باشد!

IMG_۲۰۱۴۱۲۱۴_۱۵۴۲۰۵

این عده باید بدانند که:

اولاً هیچ دولت و حکومتی در جهان خالی از تقصیر و یا قصور کارگزارانش نیست و ایران اسلامی نیز از این قاعده مستثنی نمی‌باشد. ما نیز بر بسیاری از عیبها و نقص‌های حکومتی کشورمان آگاه هستیم و بر آن انتقاد داریم، ولی مشکل بعضی این عیبها و نقص‌ها نیست، بلکه دغدغه آنها جریان پیدا کردن تفکری خاص و حمایت از جنگ شیعه و سنی است!

ثانیاً  قدرتها و دولتهایی که از جنگ شیعه و سنی استقبال می‌کنند، هیچ‌گاه دلسوز اسلام و مسلمین، و یا حامی شیعه و سنی نبوده‌اند بلکه حتی حکومت‌هایی همچون عربستان، قطر و…  که خود را حامی حقوق اهل‌سنت معرفی نموده و آتش جنگ مذهبی را در منطقه برافروخته اند، درصدد نفوذ قدرت خویش در منطقه، و تحقق جاه طلبی های شاهزادگان بی دین و فرومایه خود هستند و نباید جنگ پیدا و پنهان آنها با شیعه و جمهوری اسلامی ایران را جنگ شیعه و سنی دانست!

مهدی مسائلی

نظرات (۱)

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی