چهارشنبه, ۱ شهریور ۱۳۹۶، ۰۸:۳۸ ق.ظ

درباره سايت

آموزش مناظره با تشیع انگلیسی و اسلام آمریکایی

تشدید اختلافات در دنیای اسلام، ممنوع است. ما با رفتارهایی که بعضی از گروه‌های شیعه انجام میدهند که موجب اختلاف میشود، مخالفیم. ما صریحاً گفته‌ایم که با اهانت به مقدّسات اهل‌سنّت مخالفیم. یک عدّه‌ای از این‌طرف، یک عدّه‌ای از آن‌طرف، بر آتش دشمنی‌ها می‌افزایند و آنها را تشدید میکنند؛ خیلی‌هایشان هم نیّتهایشان نیّتهای خوبی است، لکن بصیرت ندارند. بصیرت لازم است؛ باید دید نقشه‌ی دشمن چیست. نقشه‌ی دشمن در درجه‌ی اوّل ایجاد اختلاف است. ما تشیّعی را که مرکز و پایگاه تبلیغاتش لندن است قبول نداریم؛ این تشیّعی نیست که ائمّه (علیهم‌السّلام) آن را ترویج کردند و آن را خواستند. تشیّعی که بر پایه‌ی ایجاد اختلاف، بر پایه‌ی تمهید و صاف‌کردن جادّه برای حضور دشمنهای اسلام است، این تشیّع، تشیّع نیست؛ این انحراف است. ما از کسانی که کمک به وحدت میکنند حمایت میکنیم، با کسانی که ضدّ وحدت عمل میکنند مخالفت میکنیم .
۱۳۹۴/۰۵/۲۶

امروز، هم در بین اهل سنّت، هم در بین شیعه، دستهایی در کار است برای اینکه اینها را از هم جدا کند؛ همه‌ی این دستها هم اگر جستجو کردید، میرسد به مراکز جاسوسی و اطّلاعاتی دشمنان اسلام؛ نه دشمنان ایران، نه دشمنان شیعه فقط؛ دشمنان اسلام. آن تشیّعی که ارتباط به ام‌آی‌شش انگلیس داشته باشد، آن تسنّنی که مزدور سی‌آی‌ای آمریکا باشد، نه آن شیعه است، نه آن سنّی است؛ هر دو ضدّ اسلامند.
۱۳۹۳/۱۰/۱۹

رژیم غاصب صهیونیست نفس راحتی خواهد کشید؛ این را خوب فهمیدند، درست فهمیدند؛ لذا از یک طرف گروه‌های تکفیری را به راه میاندازند که نه فقط شیعه را تکفیر کنند، بلکه بسیاری از فِرق اهل سنّت را هم تکفیر کنند؛ از آن طرف هم یک عدّه مزدور را به راه بیندازند که برای این آتش هیمه فراهم کنند، بنزین روی آتش بریزند؛ که میبینید، میشنوید، یا خبر دارید. وسائل ارتباط جمعی و رسانه در اختیار اینها میگذارند؛ در کجا؟ در آمریکا! در کجا؟ در لندن! آن تشیّعی که از لندن و از آمریکا بخواهد برای دنیا پخش بشود، آن تشیّع به درد شیعه نمیخورد.
۱۳۹۲/۶/۲۰

این را همه توجّه کنند؛ هم شیعه توجّه کند، هم سنّی توجّه کند؛ بازی دشمن را نخورند. آن تسنّنی که آمریکا از آن حمایت کند و آن تشیّعی که از مرکز لندن به دنیا صادر بشود، اینها مثل هم هستند؛ هر دوی آنها برادران شیطانند، هر دوی آنها عوامل آمریکا و غرب و استکبارند.
۱۳۹۴/۰۳/۱۴
سید علی خامنه ای

محبوب ترين ها

تصاوير برگزيده

پربحث ترين ها

شبکه هاي اجتماعي

تأملی بر جریان شیرازیها درباره‌ عراق و سوریه

همه‌ی واقعیت‌ها موجب شده است تا موضع‌گیری واحدی در کشور ما در قبال بحران سوریه وجود داشته باشد و همه‌ی مردم ایران حوادث سوریه را توطئه‌ای خارجی علیه مقاومت بدانند. امّا جریانی نیز وجود دارد که حاضر نیستند مواضع خویش را در قبال بحران سوریه روشن نمایند. متأسفانه از ابتدای جنگ داخلی سوریه آیت الله سید صادق شیرازی و جریان منتسب به ایشان، تنها به محکومیت اقدامات خشونت آمیز در سوریه پرداخته و بی آن‌که متعرض توطئه خارجی در سوریه شوند دو طرف را به مدارا و صبر فرا خوانده اند. همچنین محتوای بیشتر بیانیه‌های این جریان محدود به حفظ جان شیعیان و جلوگیری از هتک حرمت اماکن مقدسه بوده است. این درحالی است که همه می‌دانند ‌که تروریست‌های مزدوری، همچون داعش، مأموریت دارند تا نگذارند در سوریه و عراق، حکومت‌های قدرت‌مند و باثبات همسو با انقلاب اسلامی ایران و جریان مقاومت شکل بگیرند.

متأسفانه این نحو موضع گیری را از سوی این جریان در قبال بحران امنیتی عراق و فتنه‌ی گروه داعش در این کشور نیز شاهد هستیم و این جریان بدون آنکه به تبیین مأموریت داعش پرداخته و هدف دشمنان خارجی را در تقویت این گروه روشن سازند، حفظ جان شیعیان و جلوگیری از هتک حرمت اماکن مذهبی را تنها دلیل مقابله با جریان‌های تروریست معرفی می‌کنند و اگرچه در این راه لباس رزم پوشیده و عکس‌های یادگاری آن را فضای رسانه‌ای منتشر می‌کنند، اما همه می‌دانند که اگر جریان مقاومت نباشد اقدام شایسته ای در این راه نخواهند داشت. چنانچه اگر ورود حزب الله لبنان و حامیان مقاومت از کشورمان به عرصه نبرد سوریه اتفاق نمی اقتاد تاکنون تمامی اماکن متبرکه سوریه به دست تروریست ها نابود و منهدم شده بود.البته نکته قابل تأمل دیگری نیز در بیانیه های این جریان وجود دارد اینست که علیرغم آنکه بیشتر مقلدین و هواداران آیت الله شیرازی در عراق حضور دارند، صدور فتوا، حکم جهاد ویا حتی دعوت مستقیم برای دفاع در مقابل تروریست ها هم از ایشان دیده نشده است و معمولاً به بیانیه های کمرنگ دفاتر ایشان بسنده شده است.

اما نکته‌ای که تأمل در آن حقایق بیشتری را آشکار می سازد این‌که جریان لندن نشین منتسب به بیت آیت الله شیرازی- که ایشان هیچ‌گاه اعلام برائتی از شخص آنها و یا رفتارهایشان نداشته اند- همواره در حال محکوم نمودن جریان مقاومت و به خصوص حزب الله لبنان می‌باشند، آن‌گونه که یاسر حبیب و سید مجتبی شیرازی، حزب الله را حزبی شیطانی، گمراه کننده و خائن به اسلام معرفی می‌کنند و نسبت وقیحانه‌ای را در این راستا نسبت به رهبران این حزب بیان داشته اند که نمونه آنها را می توان در سخنان تروریست‌های داعش و حامیان مذهبی آنها نیز  یافت.

همه‌ی این واقعیت ها ما را به این تحلیل می‌رساند که امروز دو جریان در میان مسلمانان مأمور مقابله با جریان مقاومت اسلامی هستند، در یک سو جریانِ تندرو و افراطی اهل‌سنت قرار دارند که با نام مبارزه با شیعه در حال تحقق اهداف و آرمان‌های آمریکا و اسرائیل هستند و در سوی دیگر جریان تندوری شیعه قرار دارند که نه تنها از همسویی با جریان مقاومت اسلامی ابا دارند، بلکه به مقابله با تفکرات مقاومت اسلامی از درون شیعه پرداخته و همزمان تقابل با جریان‌های مزدوری همچون داعش را تنها تقابلی مذهبی و جنگ شیعه و سنی نمایش می‌دهند.

نگاهی به سخنان رهبری انقلاب اسلامی می تواند روشنگر بسیاری ازاین مطلب برای ما باشد، ایشان امسال در مراسم بیست و پنجمین سالروز رحلت حضرت امام خمینی فرمودند:
«امروز یک عده‌اى در بخشهاى مختلف دنیاى اسلام به‌نام گروه‌هاى تکفیرى و وهابى و سَلَفى، علیه ایران، علیه شیعه، علیه تشیع، دارند تلاش میکنند، کارهاى بدى میکنند، کارهاى زشتى میکنند؛ اما اینها دشمنهاى اصلى نیستند؛ این را همه بدانند. دشمنى میکنند، حماقت میکنند اما دشمن اصلى، آن کسى است که اینها را تحریک میکند، آن کسى است که پول در اختیارشان میگذارد، آن کسى است که وقتى انگیزه‌ى آنها اندکى ضعیف شد، با وسایل گوناگون آنها را انگیزه‌دار میکند؛ دشمن اصلى، آن کسى است که تخم شکاف و اختلاف را بین آن گروه نادان و جاهل، و ملت مظلوم ایران مى‌افشاند؛ اینها آن دست پنهانِ سرویس‌هاى امنیتى و اطلاعاتى است. لذا ما مکرر گفته‌ایم این گروه‌هاى بى‌عقلى را که به نام سَلَفى‌گرى، به نام تکفیر، به نام اسلام با نظام جمهورى اسلامى مقابله میکنند، دشمن اصلى نمیدانیم؛ ما شما را فریب‌خورده میدانیم؛ به اینها گفته‌ایم: لَئِن بَسَطتَ اِلَىَّ یَدَکَ لِتَقتُلَنى ما اَنا بِباسِطٍ یَدِىَ اِلَیکَ لِاَقتُلَکَ اِنّى اَخافُ اللهَ رَبَّ العَلَمین؛  تو اگر خطا میکنى، اشتباه میکنى، کمر به قتل برادر مسلمان خودت میبندى، ما تو [آدمِ] نادان و جاهل را کسى نمیدانیم که بایستى کمر به قتل او ببندیم؛ البته از خودمان دفاع میکنیم، هر کسى به ما حمله بکند، با مشت محکم ما مواجه خواهد شد، این طبیعى است؛ اما معتقدیم اینها دشمنان اصلى نیستند، فریب‌خورده هستند. دشمن اصلى آن دشمن پشت پرده است، آن دست نه‌چندان پنهانى است که از آستین سرویس‌هاى امنیتى بیرون مى‌آید و گریبان مسلمانان را میگیرد و آنها را به جان هم مى‌اندازد.» (بیانات در مراسم بیست و پنجمین سالروز رحلت حضرت امام خمینی14/3/1393)

همچنین ایشان در جایی دیگر این نکته مهم را متذکر شدند که:
«یکی از راهبردهای اساسی دشمنان اسلام و بخصوص دشمنان نظام اسلامی در منطقه، راهبرد ایجاد اختلاف فرقه‌ای و مذهبی و مسئله‌ی شیعه و سنّی است؛ این را توجّه داشته باشید. و دو دسته عامل و مزدور دشمن در این زمینه شدند: یک دسته از سنّی‌ها، یک دسته از شیعه‌ها؛ یک دسته آن تکفیریهای منحرفِ از حقیقت دین، یک دسته هم از کسانی که برای دشمن کار میکنند، زیر اسم شیعه و به نام شیعه، تحریکِ احساسات دیگران را میکنند، و دشمنی‌ها را توجیه میکنند و آتش فتنه را برافروخته میکنند. هر مجموعه‌ای، هر دستگاهی، هر دولتی که فریب این توطئه‌ی بزرگ را بخورد و غرق بشود در این قضیّه، و هر مجموعه‌ای که اشتباه بکند، قطعاً ضربه خواهد زد به حرکت اسلامی و به نظام اسلامی، بخصوص به کشور ما ضربه خواهد خورد.» (بیانات در دیدار رئیس و اعضای مجلس خبرگان رهبری 14/6/1392)

نظرات (۰)
هيچ نظري هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی